Zdrowia dieta

Zdrowia dieta Ostatnio w mediach często słyszy się o młodych dziewczynach które chcąc wyglądać jak modelki wprost z najlepszych pokazów mody głodzą się, popadając w ciężkie choroby, takie jak na przykład anoreksja czy bulimia. To jest przykład gdzie drastyczna dieta może wywołać poważne zaburzenia zdrowotne a nawet i śmierć. Zdrowa dieta wcale nie polega na całkowitym odrzuceniu jedzenia. Zdrowa dieta musi być zbilansowana, odpowiednio dobrana do naszych potrzeb bo jak widomo zarówno niedobór jak i nadmiar pożywienia mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie. Warto więc z głową ułożyć swoją dietę tak abyśmy dostarczyli naszemu organizmowi potrzebnych witamin i minerałów a zarazem zrzucili parę kilogramów. Na początku trzeba zastanowić się czy taka dieta jest nam w ogóle potrzebna. Ludzie, a w szczególności kobiety, młode, dojrzewające dziewczyny, patrzą na siebie krytycznym okiem twierdząc ze są za grube a okazuje się że wcale tak nie jest. Łatwo możemy obliczyć czy dieta jest nam potrzebna czy nie. Jak to zrobić? Musimy obliczyć nasz wskaźnik BMI który pokaże nam czy mamy niedowagę, nadwagę czy nasza masa ciała jest w normie. Wystarczy podzielić naszą masę ciała podaną w kilogramach przez wzrost. Jeśli okaże się że dieta jest nam potrzebna, warto skorzystać z porady dietetyka który ułoży nam indywidualny jadłospis dzięki któremu dieta będzie zdrowa i skuteczna. Pamiętajmy również, że podczas zrzucania zbędnych kilogramów ważny jest ruch. Można jeździć na rowerze czy a przykład biegać. Jeśli nie przemawia do nas codzienne poranne bieganie wystarczy spacer który równie dobrze wpływa na naszą sylwetkę, samopoczucie i stan zdrowia.

Pech a człowiek

Pech a człowiek Zwierze, które oznacza pecha i to w wielkim znaczeniu tego słowa, jeżeli jakiś czarny kot przebiegnie nam drogę, to oczywiście w przypadku przekroczenia przez nas linii wyznaczonej na naszej drodze przez przebiegającego kota spadnie na nas wielki pech i z pewnością nam się coś stanie, albo będziemy mieli udział w wielkim wypadku, który z pewnością nam zaszkodzi. Cała sztuka oczywiście wierzenia w pech jest to przekonanie do tego stopnia, że sam zaczynamy w to wierzyć, czyli jest to stan umysłowy, a skoro człowiek w coś bardzo wierzy, to oczywiście zaczyna mu się wydawać, że wszystko, w co wierzy zaczyna się spełniać i stawać prawdziwe. Ludzie tak bardzo wierzą w to, że kot przynosi pecha, że zaczynają robić wszystko, aby uniknąć kontaktu z nim i najczęściej wybierają inną drogę podróży, aby tylko nie przejechać po miejscu, w którym kot przeszedł przez drogę. Ogólnie rzecz biorąc to osobiście nie wierzę w takie rzeczy, ale ludzie wierzący robią wszystko tak starannie, że i tak coś się wydarza wbrew ich myślom. Pech powoduje nieszczęście w życiu człowieka i to bardzo skutecznie, ponieważ ludzie, którzy uważają, że mają pecha zazwyczaj starają się wszystkie niepowodzenia życiowe zwalić na to właśnie zjawisko, czyli mówią po prostu, że znowu mieli pech i nic z tego nie wyszło. Moim zdaniem nie jest to wina pecha, ale oczywiście tego jak dany człowiek się starał i jak bardzo się przykładał do wykonania czynności. Jest grupa ludzi, która od początku rozpoczęcia wykonywania jakiejś czynności twierdzi, że i tak będzie miała pecha podczas jej wykonywania i nie ma, co się nad tym za bardzo rozczulać i moim zdaniem tutaj tkwi ten wielki błąd i powód niepowodzenia. Ludzie powinni zacząć podchodzić trochę bardziej racjonalnie do życia, ponieważ to od nas zależy jak się ono ułoży, przecież, jeżeli będziemy się bardzo starali to coś nam w końcu się uda i będziemy mogli się szczycić sukcesami życiowymi. Pech jest to jednak bardzo często spotykane zjawisko w naszym życiu i niestety nie da się zlikwidować w ludziach takiego przekonania.

Niezmiernie ważne poczucie własnego „ja”

Niezmiernie ważne poczucie własnego U dorosłych poczucie własnego „ja” na pewno istnieje, ale nie potrafią oni bliżej tego sprecyzować. Najczęściej kwitują to nieokreślonym stwierdzeniem w rodzaju ‚po prostu jestem samym sobą”. Samoświadomość jest poczuciem własnej kontynuacji jak również własnego istnienia, niezależnie od innych. Wiedza o sobie to wiedza o własnym wyglądzie, własnych możliwościach, jak również znajomość swego charakteru oraz motywów. W rozwoju jednostkowym samoświadomość wyprzedza znacznie powstanie samowiedzy. Samowiedza to wiedza o sobie. Człowiek jest niezwykle skomplikowanym systemem energetycznym. Życie to nieustanne przechodzenie ze stanu równowagi w stan wytrącenia z , równowagi spowodowane działaniem różnych procesów biologicznych w organizmie. Zaburzenia równowagi biologicznej powstaje przez brak tego lub innego składnika. Zadaniem otoczenia, w którym organizm się znajduje, jest dostarczenie mu brakującego elementu. Jeżeli to nie nastąpi organizm umiera. Im niższy jest żyjący organizm(na przykład jednokomórkowy), tym płynniej przebiega u niego proces wytracenia oraz powrotu do biologicznej równowagi, ponieważ otoczenie dostarcza automatycznie niezbędnych składników.

Zdrowie psychiczne

Zdrowie psychiczne Choroby psychiczne często występują w dzisiejszym świecie. Wydaje nam się że nas to nie dotyka, że nas to nie dotyczy jednak okazuje się że duży procent populacji na nie cierpi. Często nie wiemy nawet że nasze zaburzenie należy traktować jako zaburzenie psychiczne. Nie zdajemy sobie sprawy ze na przykład uzależnienie od różnych substancji – leków, narkotyków czy alkoholu to zaburzenie psychiczne. Często dotykają nas również różnorakie fobie, których nie zawsze traktujemy poważnie a one również zaliczane są do poważnych zaburzeń psychicznych. Fobie charakteryzują się tym że unikamy pewnych miejsc czy sytuacji ponieważ powodują one w nas silny lęk. Fobie są bardzo często spotykanym zjawiskiem ale wielu z nas w dalszym ciągu boi się do nich przyznać. Fobia może dotyczyć miejsc zamkniętych czy otwartych przestrzeni. Może być również spowodowana wysokością, czy kontaktu z ludźmi. To bardzo popularne zaburzenia psychiczne które leczone, słabną lub zanikają. Obok fobii częstym zaburzeniem psychicznym są natręctwa. Bywają one nawet zagrożeniem dla naszego życia. Na nerwice natręctw cierpi duży procent populacji. Kolejnym zaburzeniem psychicznym często występującym w dzisiejszych czasach jest depresja. To poważne zaburzenie powoduje że jesteśmy rozdrażnieni, mamy złe samopoczucie, nic nas nie cieszy. Nieleczona depresja prowadzi często do tragicznych skutków. Warto więc dbać o nasz komfort psychiczny, obserwować również naszych bliskich bo właśnie to zaburzenia psychiczne często popychają nas do tragicznych kroków, często ludzi dotknięci zaburzeniem psychicznym targają na swoje życie.